PROIDEA

HACKYEAH

HACKYEAH

Największy stacjonarny hackathon w Europie!

HackYeah to 24-godzinny stacjonarny hackathon, festiwal programowania, wyjątkowe miejsce spotkań i świetnej zabawy. Wydarzenie gromadzi zarówno początkujących programistów, jak i specjalistów pracujących w różnorakich językach programowania. Co roku uczestnicy mogą wygrać setki tysięcy złotych, poznać naszych wyjątkowych partnerów i świetnie bawić się w festiwalowej atmosferze.

Story
2017
pierwsza edycja HackYeah
2018
105 partnerów medialnych i community wspiera wydarzenie
2019
Ponad 2 700 uczestników HackYeah zjadło 3 000 pizz oraz stworzyło ponad 320 rozwiązań w 20 kategoriach
2020
Pod wpływem pandemii przenosimy hackathon do świata wirtualnego i wspólnie walczymy z COVID-19
2021
Pierwszy hybrydowa edycja hackathonu. Kolejny raz rekordowa pula nagród - 570 000 PLN
2022
Powrót do stacjonarnej formuły hackathonu. Po raz kolejny rekordowa pula nagród, czyli ponad 700 000 PLN i aż 2300 uczestników na Tauron Arenie!
Photos
About The Event

To największy hackathon w Europie gromadzący ponad 2700 osób z branży IT.

 

O co chodzi w HackYeah?

Przede wszystkim jest to hackathon — wydarzenie gromadzące kreatywne osoby, które hackują rzeczywistość i naprawiają globalne problemy z pomocą wybranych przez siebie narzędzi.

 

HackYeah trwa 24 godziny i w tym czasie uczestnicy muszą stworzyć rozwiązanie, które da im szansę na zgarnięcie nagrody w wybranej kategorii. Kto może wziąć udział w hackyeah? Dosłownie wszyscy! Możesz być programistą, UX-owcem, programistą gier, czarodziejem infosecu, grafikiem, webmasterem, inżynierem, product managerem lub niezwykle kreatywną osobą! Każdy uczestnik może pracować samodzielnie lub w zespole do 6 osób!

 

Do wyboru jest kilka zadań:

- trzy główne kategorie, będące odpowiedzią na aktualne problemy, z którymi borykamy się na świecie, wybrane po szczegółowych konsultacjach z NGO-sami z Polski. Te kategorie są otwarte, więc nie narzucamy kierunku, w którym należy rozwijać projektów!

- zadania partnerów — są to zadania przygotowywane przez podmioty wspierające nas w tworzeniu tego hackathonu. Bardziej szczegółowe, koncentrują się na konkretnym rozwiązaniu. W ramach tego zadania możesz zostać wezwany do stworzenia aplikacji, pomysłu na poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego klientów, zhakowania generatora prądu lub znalezienia rozwiązania problemów w polskim systemie opieki zdrowotnej. To tylko kilka przykładów tego, jakie mogą być twoje wyzwania podczas HackYeah.

 

Każde zadanie wiąże się z wyjątkową nagrodą! A Ty i Twój zespół możecie wziąć udział w tylu zadaniach, ile tylko chcecie. Zapewniamy pełne wyżywienie podczas hackathonu oraz oddzielną strefę do spania dla każdego, kto może potrzebować trochę odpocząć.

 

HackYeah to nie tylko hackathon — to wyjątkowy festiwal IT.

Oprócz hakowania możesz:

  • Wziąć udział w konferencji, podczas której prelegenci poruszają różne tematy z różnych branż IT i społecznościowych.
  • Zrelaksować się w interaktywnej strefie partnerów (masz ochotę na masaż? A może grasz w VR? Doświadczasz 8 wymiarów w symulatorze? Lub wspinasz się na ruchomą ścianę? Masz to!)
  • Poznać wyjątkowe i kreatywne osoby. Zdobyć nowych przyjaciół lub partnerów biznesowych!
  • Szukasz pracy? To idealne miejsce na znalezienie świetnych pracowników (pośród ponad 2 700 uczestników) lub pracodawców (wśród kilkudziesięciu firm — partnerów wydarzenia).
To wyjątkowa inicjatywa, która łączy formułę hackathonu i festiwalu IT. Warsztaty, wykłady, spotkania — to wszystko zmieniło 24 godziny ciężkiej pracy w świetną zabawę!
e-point hacking team