PROIDEA

Hack4Lem

Hack4Lem

Zaprogramuj przyszłość razem ze Stanisławem Lemem!

Maraton kreatywnego myślenia i programowania w ramach obchodów Roku Lema

Photos
About The Event

18-20 czerwca w warszawskiej Rotundzie PKO Banku Polskiego, w samym sercu Warszawy, odbył się Hack4Lem, hackathon online, w którym udział wzięło niemal pół tysiąca osób z całej Polski. Hackathon, organizowany przez PKO Bank Polski, Instytut Lema i Microsoft, był elementem obchodów Roku Stanisława Lema w setną rocznicę urodzin pisarza.
W tym wydarzeniu online uczestnicy prezentowali efekty swojej pracy w dwóch kategoriach:

  •     Bank przyszłości - uczestnicy projektowali rozwiązania związane z technologiami blockchain, IoT, inteligentnego doradztwa czy też usprawniające codzienną bankowość dla wszystkich grup wiekowych.
  •     Walka z cyberprzemocą - zadaniem uczestników było stworzenie rozwiązania technologicznego lub materiałów edukacyjnych, które pomogą w walce z hejtem i cyberprzemocą.

Łączna pula nagród wyniosła 150 000 złotych! 

Hack4Lem to ucieleśnienie Roku Lema, bo jest to święto technologii, kultury i nauki.

Łączy więc wszystkie te elementy, który tak doskonale w swojej twórczości łączył też Stanisław Lem. Nasz Instytut prowadzi edukację cyfrową społeczeństwa, uczymy jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii, dlatego cieszymy się, że pojawiło się tyle ciekawych projektów w zakresie walki z cyberprzemocą
Jakub Płodzich, dyrektor Instytutu Lema