PROIDEA
DATATHON

DATATHON

Czy Otwarte Dane mogą pomóc w rozwiązaniu bieżących problemów społecznych? Oczywiście, że tak!

W finale Datathonu #OtwarteDane wzięło udział ponad trzydziestu uczestników w ośmiu zespołach. Wszystkie projekty mają szanse na wdrożenie i pomoc mieszkańcom Ukrainy.

Story
2019
Proidea pierwszy raz odpowiada za organizację hackathonu #OtwarteDane
2022
Po dwóch latach edycji online Datathon wraca na rynek jako hackathon offline, więc spotykamy się w Centrum Kreatywności Targowa i wspólnie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów realizujemy kolejne spotkanie
Photos
About The Event

Obecna sytuacja skłania nas jako społeczeństwo do działania! Od początku wojny w Ukrainie przyjęliśmy już prawie 2,5 mln uchodźców, którym chcemy nie tylko dać dach nad głową, ale także pomoc w powrocie do normalności. Konieczne wsparcie możemy zapewnić potrzebującym również przez tworzenie rozwiązań cyfrowych, które mogłyby pomóc Ukraińcom odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Właśnie takich rozwiązań szukali w tym roku uczestnicy Datathonu #OtwarteDane!

 

2 i 3 kwietnia 2022 r. odbył się Datathon #OtwarteDane. Jego celem było stworzenie prototypu aplikacji, która pomoże rozwiązać bieżące problemy społeczne lub pomoże uciekającym przed wojną mieszkańcom Ukrainy odnaleźć się w Polsce.