PROIDEA
BOMBA MEGABITOWA

BOMBA MEGABITOWA

To jest prawdziwa bomba! Ogłaszamy urodziny Lema!

To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, łączące światy kultury, nauki i technologii, zainaugurowane zostało w stulecie urodzin Stanisława Lema, wybitnego pisarza, filozofa i futurologa, najpopularniejszego polskiego autora wszechczasów. 

Story
2021
Krakowskie Biuro Festiwalowe i Instytut Stanisława Lem wspólnie z PROIDEA celebrują setną rocznicę urodzin pisarza organizując wyjątkowy festiwal - Bomba Megabitowa
2022
Dzięki ogromnemu zainteresowaniu pierwszej edycji - Bomba Megabitowa powraca do Krakowa i przyciąga ponad 6000 uczestników
Photos
About The Event

Pięciodniowy interdyscyplinarny Festiwal Bomba Megabitowa to wyjątkowe spotkanie świata kultury, nauki i technologii, które wypełnił we wrześniu przestrzenie Centrum Kongresowego ICE Kraków i Pałacu Potockich w Krakowie.

Wydarzenie zostało stworzone, aby przyjrzeć się intelektualnemu geniuszowi i żywemu dziedzictwu Lema od (prawie) każdej strony.

Spotkania, premiery książkowe, debaty, warsztaty dla małych i dużych, czytania z muzyką na żywo, koncerty, pokazy filmowe, spektakle teatralne, a nawet improwizacje sceniczne – to telegraficzny przegląd wydarzeń, które weszły w skład Festiwalu Bomba Megabitowa.